Czy Poznań był wart poznania?
Dodane przez Jolanta dnia 24. wrzesień 2017
W dniach 21-22 wrze¶nia uczniowie z klas technikum hotelarskiego i technikum rolniczego wybrali się na wycieczkę do Poznania.
Mimo bardzo wczesnej pory wszyscy byli¶my w doskonałych humorach, pełni nadziei na dni obfituj±ce we wrażenia. I nie zawiedli¶my się.
Zwiedzanie zaczęli¶my od poznańskiej katedry na Ostrowie Tumskim, przed któr± spotkali¶my się z przewodnikiem. Pokazał on nam Poznań, jakiego dot±d nie znali¶my. Poznań – kolebkę chrze¶cijaństwa w Polsce, a w nim katedrę królów i pierwsze biskupstwo na ziemiach polskich.
Z katedry przejechali¶my autokarem w okolicę Starego Miasta i udali¶my się na spacer po rynku. W samo południe bacznie wypatrywali¶my na ratuszowej wieży słynnych poznańskich koziołków. No i doczekali¶my się - punktualnie o 12.00 pokazały się trykaj±ce koziołki.
Następnie rozdzielili¶my się na dwie grupy: grupa złożona z uczniów THot złożyła wizytę w hotelu Garden Boutique Residence (obiekt niekategoryzowany na poziomie ***), po którym oprowadził nas bardzo miły menager obiektu. Wszyscy byli¶my pod wrażeniem wystroju i klimatu wnętrza. Grupa uczniów TR zwiedziła z przewodnikiem dalsz± czę¶ć miasta.
Kolejn± atrakcj± dnia była wizyta w kompleksie basenowym – Termy Maltańskie, gdzie wszyscy doskonale się bawili¶my korzystaj±c z basenów, zjeżdżalni, solanek i jacuzzi. Na zakończenie dnia w hostelu na kolację zamówili¶my pizzę dla całej grupy.
Na drugi dzień wyruszyli¶my na Targi Rolnicze Agro Show w Bednarach. Tam czekały na nas niesamowite emocje w postaci rozstrzygnięcia konkursu „Mechanik na medal”, w którym startowali nasi uczniowie i nauczyciele. Mocne zaciskanie kciuków opłaciło się: I miejsce w Polsce – p. Adam Baworski, III miejsce w Polsce – Adam Wi¶niewski kl.III Mo, IV miejsce w Polsce – Krzysztof Jabłonowski kl. III Mo. Atmosfera udzieliła się wszystkim, kiedy co chwila było słychać wymienian± nazwę naszej szkoły. Dla takich chwil warto być nauczycielem.
Około 15.00 wyjechali¶my w kierunku Moniek z przerw± po drodze na obiad w McDonald. Do domu dotarli¶my o północy wszyscy u¶miechnięci i zadowoleni.
Organizator wyjazdu:
Teresa Mlejnek-Dylewska
Opiekunowie:
Agnieszka Jakowuk
Katarzyna Rożko
Paweł Zasłona