Nauka to też jest przyjemność
Dodane przez Stach dnia 03. maj 2009
Nauka to też jest przyjemność

Dnia 17-19.04.2009r. odbył się XXXV Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie w Łomży. Do słynnego Turnieju uczniów naszej szkoły przygotowywała i opiekowała się Pani inż. Wiesława Włodkowska. Z naszej szkoły zostały wytypowane cztery osoby, z których trzy otrzymały tytuł finalisty: Adam Olechno, Ewelina Oszczapińska, Sylwia Gromko.Aby poszerzyć swoją wiedzę uczniowie odwiedzili Zakład Mleczarski w Mońkach i w Grajewie.

W chwilach wolnych między poszczególnymi etapami Turnieju uczestnicy razem z opiekunami drużyn odbyli podróż do „Skansenu kurpiowskiego” w Nowogrodzie,oraz spacer po Łomży, gdzie między innymi uczniowie zwiedzili słynną Katedrę Łomżyńską i mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia przy pomniku słynnej aktorki Hanny Bielickiej.
Na Turniej przybyła młodzież z całej Polski, co dało możliwość zintegrowania się.

Można było poznać znanych profesorów z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Poza tym uczniowie spotkali się ze studentami z wydziału Nauki o Żywności z Olsztyna, którzy przybliżyli im nie tylko warunki studiowania, ale również życia studenckiego w Kortowie (miasteczku studenckim).