Facebook
Menu
STRONA GŁÓWNA
Zastępstwa nauczycieli
Dyrekcja
Nauczyciele
Teczka Dyrektora
CIN ZSOiZ
CKP ZSOiZ
Biblioteka
Podręczniki
Zajęcia dodatkowe
Matury
Egzaminy zawodowe
Plan lekcji
Stypendia
Szkoła Zaoczna
Dla gimnazjalisty
Dla Ucznia
Artykuły
Dzwonki
Internat
Ciekawostki
Galeria
Humor
Forum
Download
Linki
    Koła
     Teatralne
     PCK
Ostatnie Artykuły
Klasa III TR w Ciemn...
Nauka to też jest pr...
AGROTURYSTYKA –...
KONTAKT
ul. Szkolna 22
19-100 Mońki
tel./fax 085-716-27-05
e-mail
Bezpieczna szkoła


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Rekrutacja 2019/2020REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH ORAZ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020.


REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2019/2020 - Strona internetowa MEN.

Seminarium
Seminarium skierowane do uczniów klas o profilach rolniczych
W dniu 12 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach przy ul. Szkolnej zostało przeprowadzone seminarium skierowane do uczniów klas o profilach rolniczych.
W szkoleniu poruszono następujące zagadnienia:
1. Informacja o podrobionych środkach ochrony roślin
2. Bezpieczeństwo operatora środków ochrony roślin
3. System PSOR (zbiórka opakowań po środkach ochrony roślin)
Seminarium poprowadził Jakub Garnis, doktor nauk rolniczych SGGW ze specjalizacją ochrony roślin.
Seminarium zawierało merytoryczną prezentację z interaktywnymi elementami. Wszyscy uczestnicy otrzymali notesy i długopisy PSOR, a po ukończonych seminariach również certyfikaty.
Inicjatywę takiego szkolenia podjęło się Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin (PSOR), które prowadzi kampanię edukacyjną skierowaną do uczniów klas o profilach rolniczych.

GALERIA ZDJĘĆ

Jolanta dnia 12 Kwiecień 2017 20:43 0 Komentarzy · 174 Czytań · Drukuj
Turnieju Wiedzy Pożarniczej
W dniu 11 kwietnia 2017r. w sali Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach odbyły się eliminacje powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej na temat: „Młodzież zapobiega pożarom”.
Miło mi poinformować, iż cztery pierwsze miejsca zajęli uczniowie ZSOiZ w Mońkach.

I miejsce zajęła uczennica klasy II c – Natalia Dąbrowska
II miejsce zajął uczeń klasy III a – Karol Wilczewski
III miejsce zajął uczeń klasy I a – Łukasz Łobacz
IV miejsce zajął uczeń klasy III c – Adam Leszczeyński.

Uczniowie, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca będą reprezentowali powiat moniecki na szczeblu wojewódzkim konkursu.

Opiekun: Krzysztof HarasiukGALERIA >>>>

Jolanta dnia 12 Kwiecień 2017 10:04 0 Komentarzy · 161 Czytań · Drukuj
Wycieczka do Nadleśnictwa Knyszyn - "Orlik" Leśnictwo Szkółkarskie
Wycieczka do Nadleśnictwa Knyszyn - "Orlik" Leśnictwo Szkółkarskie


Dnia 22.02.2017 uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w zajęciach terenowych w leśnictwie szkółkarskim Przewalanka w Nadleśnictwie Knyszyn. Podczas tej ciekawej wizyty zapoznali się z ciężką pracą leśników oraz nauczyli się rozpoznawać podstawowe gatunki drzew pod okiem profesjonalistów. Mieli też szansę być przy pozyskaniu drewna, jego wycince, pomiarze i pracy pilarzy. Zajęcia poprowadził i wtajemniczył w arkana leśnictwa leśniczy p. Przemysław Drygas. Zajęcia, są częścią projektu, który powstał przy współpracy Nadleśnictwa Knyszyn i ZSOiZ w Mońkach. Składa się on z kilku części i przybliża pracę leśników, tak aby podnieść świadomość ludzi, że leśnik lasom pomaga, a las to nie tylko wycinka, ale ciężka praca.

Aby poniższe powiedzenie było zawsze prawdziwe -
“Nie było nas był las, nie będzie nas będzie las”.


opiekun Paweł Zasłona

GALERIA ZDJĘĆ >>>>

Jolanta dnia 12 Kwiecień 2017 08:53 0 Komentarzy · 160 Czytań · Drukuj
Pociągiem do hoteli pięciogwiazdkowych w Warszawie
Pociągiem do hoteli pięciogwiazdkowych w Warszawie.
Marzeniem niejednego ucznia technikum hotelarskiego jest praca w hotelu o najwyższym standardzie. Takimi hotelami są pięciogwiazdkowe, luksusowe hotele Marriott i InetrContinentinental w Warszawie.
W ubiegły weekend tj. 7-8 kwietnia 2017r uczniowie technikum hotelarstwa i obsługi turystycznej w ZSOiZ w Mońkach uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do najnowocześniejszych i najbardziej ekskluzywnych warszawskich hoteli.
W pierwszej kolejności młodzież zwiedziła położony w centrum Warszawy Hotel „Marriott”. Jest to pierwszy obiekt w Polsce, któremu przyznano kategorię pięciu gwiazdek. Swoim gościom oferuje 518 eleganckich i komfortowych pokoi, w tym 95 apartamentów, parking na miejscu oraz sklepy, lokale gastronomiczne, galerie sztuki, basen, saunę, obiekt SPA. Od samego początku swej działalności jest synonimem prestiżu i elegancji.
Młodzież miała okazję zobaczyć lobby hotelowe, węzeł recepcyjny, Panorama Sky Bar na 40 piętrze, pion konferencyjny oraz apartament „prezydencki”, z którego korzystał Barack Obama, Michael Jackson i inne słynne osoby.
Pani manager Olga Ziębicka nie tylko przybliżyła uczniom historię hotelu, ale uświadomiła im o konieczności dobrej znajomości języków obcych, jako warunku niezbędnego do pracy w obiekcie hotelarskim.
Następnie uczniowie udali się do hotelu InterCoontinental, gdzie czekała na nich pani Joanna Pasek- Training Manager oraz Marcin Zieliński -Assistant Security.
InterCoontinental jest to nowoczesny hotel, którego goście mogą podziwiać panoramę Warszawy z 414 pokoi, w tym z 76 apartamentów, a w restauracji Platter by Karol Okrasa, wyróżnionej przez przewodnik Michelin, spełnią oczekiwania nawet najwytrawniejsi smakosze.
Uczniowie zobaczyli także nowoczesne centrum rekreacji Riverview Wellness Centre mieszczące się na 43 i 44 piętrze hotelu oraz DownTown Restaurant & Steakhouse o luksusowym wnętrzu z widokiem na centrum miasta oraz Pałac Kultury i Nauki.
W obu hotelach nasi uczniowie otrzymali propozycję odbycia praktyk zawodowych.
Po udanych zakupach w Złotych Tarasach młodzież udała się komunikacją miejską na nocleg do trzygwiazdkowego hotelu Hampton by Hilton.
Następnego dnia, po śniadaniu spotkaliśmy się z panią przewodnik i wyruszyliśmy na spacer po Warszawie. Zobaczyliśmy m.in. Grób Nieznanego Żołnierza, plac marszałka Józefa Piłsudskiego - na którym akurat odbywała się uroczystość nominacji na pierwszy stopień oficerski, organizowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Dalsza część wędrówki prowadziła przez Krakowskie Przedmieście, gdzie zobaczyliśmy Pałac Prezydencki, Kościół gdzie spoczywa serce Fryderyka Chopina, pomnik Mikołaja Kopernika i inne ciekawe obiekty.
Powrotną drogę odbyliśmy nowoczesnym pociągiem PKP Intercity IC ONDRASZEK – FLIRT3
Wyjazd zorganizowany został przez Teresę Mlejnek – Dylewską i Agnieszkę JakowukGALERIA >>>>

Jolanta dnia 12 Kwiecień 2017 08:27 0 Komentarzy · 145 Czytań · Drukuj
Dni Otwarte 2017
Dni Otwarte w ZSOiZ w Mońkach
W dniach 29.03- 31.03.2017 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów klas III gimnazjów powiatu monieckiego. W dwóch budynkach- przy ulicy Tysiąclecia i ulicy Szkolnej młodzież zapoznawała się z ofertą edukacyjną ZSOiZ na rok szkolny 2017/2018. Gimnazjaliści mieli okazję uczestniczyć w pokazach doświadczeń z biologii, chemii, fizyki oraz geografii, w przedstawieniu w języku angielskim pt „ Makbet”, przygotowanym przez koło teatralne LO, a także wziąć udział w konkursie na najbardziej atrakcyjne zdjęcie zrobione podczas Dni Otwartych.
Na przyszłych uczniów ZSOiZ w Mońkach czeka bogata i atrakcyjna oferta kształcenia, wśród której znajdują się następujące propozycje:
- w Liceum Ogólnokształcącym klasy o profilu: humanistyczno-medialnym, biologiczno-chemicznym oraz politechnicznym,
- w Technikum klasy w zawodach: technik transportu kolejowego (nowość), technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik handlowiec i technik rolnik,
- w Szkole Branżowej klasy w zawodach: mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, rolnik oraz oddział wielozawodowy.

Uczniów niepełnosprawnych zapraszamy do nauki w Szkole Przysposabiającej do Pracy.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i nauczycielom z Gimnazjum w Jaświłach, Krypnie, Kalinówce Kościelnej, Jasionówce, Goniądzu, Trzciannem i Gimnazjum w Monkach za odwiedzenie naszej szkoły. Mamy nadzieję, że się wkrótce zobaczymy.
Zapraszamy .


GALERIA >>>>

Jolanta dnia 11 Kwiecień 2017 09:52 0 Komentarzy · 169 Czytań · Drukuj
Seminarium z ochrony roślin.

OGŁOSZENIE

 

12 kwietnia (środa) o godz. 8.00 w sali aerobikuodbędzie się seminarium dla uczniów klas o profilu rolniczym.

Seminarium poprowadzi Jakub Garnis, doktor nauk rolniczych SGGW ze specjalizacją ochrony roślin.

Proszę wszystkich wychowawców o poinformowanie uczniów klas:

I – IV technik rolnik

I – III ZSZ w zawodzie rolnik

 


sks dnia 11 Kwiecień 2017 08:46 · Drukuj
Debata Społeczna - Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ
Komendant Powiatowy Policji w Mońkach zaprasza wszystkich zainteresowanych na debatę społeczną pn. Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ.
Debata Społeczna pn. Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ odbędzie się 6 kwietnia 2017 roku o godzinie 10:00 w Liceum Ogólnokształcącym w Mońkach przy ul. Tysiąclecia 15. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Justyna dnia 04 Kwiecień 2017 14:02 · Drukuj
InnoGastro
Projekt InnoGastro – Innovative Approach to Gastronomy in Vocational Schools realizowany jest przez Fundację Regionalne Centrum Kompetencji w ramach programu Erasmus+ Akcja 2 Partnerstwa Strategiczne na rzecz kształcenia i szkoleń zawodowych. Z Zespołu Szkół w Mońkach biorą w nim udział: Wysocka Bogumiła, Wilamowska Agnieszka, Kozłowska Jolanta; nauczycielki przedmiotów zawodowych.
Projekt jest międzynarodowy i to jest jeden z jego atutów, gdyż stwarza duże możliwości przeniesienia ciekawych i wartościowych praktyk z innych krajów do naszej szkoły.

Cele projektu:
- podniesienie jakości i efektywności edukacji zawodowej w branży gastronomicznej,
- opracowywanie nowych podejść w celu poprawy kompetencji już praktykujących pedagogów i wyposażenie ich we wszystkie kompetencje i umiejętności niezbędne do świadczenia usług o wysokiej jakości,
- zwiększenie dostępu i promowanie powstałych w Europie otwartych zasobów edukacyjnych.

Rezultaty:
- utrwalenie i pogłębienie wiedzy dotyczącej technik kulinarnych,
- zrozumienie efektów wywoływanych przez składniki,
- poznanie kultury pracy i praktyk stosowanych w europejskich placówkach kształcenia zawodowego,
- rozwój kreatywności,
- zwiększenie umiejętności organizacyjnych, zarządzania i przywództwa członków partnerstwa,
- wzmocnienie współpracy z partnerami,
- zbudowanie współpracy z instytucjami na rynku pracy,
- wzrost umiejętności społecznych, językowych i kulturowych,
- uczestnicy staną się bardziej świadomi tego, jak ważne są umiejętności językowe dla rozwoju osobistego i zawodowego,
- nauka języków obcych, szczególnie słownictwa specjalistycznego,
- zwiększenie elastyczności i mobilności,
- poszerzenie tolerancji i otwartości na inne kultury.

Główne zadania w ramach projektu:
1. Stworzenie jednego raportu będącego zbiorem trzech analiz (PL, LT, ES) zawierającego badania i analizę porównawczą. Raport będzie diagnozą obecnej sytuacji w każdym kraju w zakresie szkolnictwa zawodowego, wyłącznie branża gastronomiczna.
Rezultat: raport z diagnozą, połączony z szerokim forum z przedsiębiorcami.
Lider: RCK, przy udziale wszystkich partnerów.
2. Analiza wniosków raportu O1. Wybór zawartości każdego modułu. Przygotowanie materiałów treningowych. Implementacja kursów treningowych, połączenie szkoleń online z teoretyczną częścią oraz praktycznymi treningami. Walidacja szkoleń (stworzenie kwestionariuszy ewaluacyjnych celem zmierzenia osiągniętych oczekiwań oraz zidentyfikowania udoskonaleń dla przyszłych szkoleń). Zaprojektowanie, zorganizowanie oraz implementowanie pilotażowego kursu szkoleniowego w CSHM dla grupy 18 osób (12 nauczycieli z ramienia RCK oraz 6 przedsiębiorców z ERCC).
3. Pilotaż kursów - nauczyciele i przedsiębiorcy uczestniczący w innowacyjnym programie wdrażają efekty kształcenia z CSHM w postaci włączenia elementów kursu do zajęć w szkole/w firmie.
4. Opracowanie strategii rozwoju szkolnictwa zawodowego (w branży gastronomicznej) w zakresie współpracy międzynarodowej i programu praktyk z elementami kuchni eksperymentalnej.

Jolanta dnia 29 Marzec 2017 18:15 0 Komentarzy · 131 Czytań · Drukuj
Konkurs „My z Podlasia”.

Konkurs „My z Podlasia”

23 marca2017r. w ZSG w Białymstoku odbyła się VIII edycja  konkursu
„My z Podlasia”
.

Nasze uczennice z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Julita Grabowska i Agnieszka Mroczko zostały wyróżnione w kategorii „Spiżarnia Babuni”. Na konkurs przygotowały i zaprezentowały ciasto „Mrowisko”.

Gratulujemy Agnieszce i Julicie.

Opiekun - p. Wiesława Włodkowska

Zdjęcia w Galerii >>>>

sks dnia 28 Marzec 2017 14:05 · Drukuj
warsztaty

Jolanta dnia 24 Marzec 2017 12:25 0 Komentarzy · 113 Czytań · Drukuj
Nie czekaj – pisz!
Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie literackim "Nie czekaj – pisz! - organizowanym przez pracowników Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej. Uczestnik Konkursu ma za zadanie napisać utwór w języku rosyjskim w jednej z trzech kategorii: proza; poezja; skecz. Więcej informacji u nauczyciela języka rosyjskiego Haliny Kozłowskiej.


Jolanta dnia 22 Marzec 2017 20:05 0 Komentarzy · 130 Czytań · Drukuj
Strona 6 z 48 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Rekrutacja


Prezentacja dla Rodziców
PROJEKTY
Erasmus+Our school is getting international!


TACA KWALIFIKACJI

Kompetentni zawodowoProgram i regulamin praktyk zagranicznych.


MAPKA - Młodzieżowa Akademia Planowania Kariery!

Projekt -Rozwój kompetencji zawodowych w dobie kryzysu

Szkoła Kluczowych Kompetencji

Uczniowie z terenów wiejskich z certyfikatem ECDL

Projekt Akademia MaturalnaWyposażenie CKU , CKP
i Szkół Zawodowych
w stanowiska do egzaminów
zawodowych.
PARTNERZY
Podlaska Platforma Edukacyjna bgzbnp arr pomiar netcom kbs rol-pol perfect english bank spółdzielczy agromet eko-pasz MUKSGim-Net