Facebook
Menu
STRONA GŁÓWNA
Zastępstwa nauczycieli
Dyrekcja
Nauczyciele
Teczka Dyrektora
CIN ZSOiZ
CKP ZSOiZ
Biblioteka
Podręczniki
Zajęcia dodatkowe
Matury
Egzaminy zawodowe
Plan lekcji
Stypendia
Szkoła Zaoczna
Dla gimnazjalisty
Dla Ucznia
Dzwonki
Internat
Artykuły
Ciekawostki
Galeria
Humor
Forum
Download
Linki
    Koła
     PCK
     Teatralne
Ostatnie Artykuły
Klasa III TR w Ciemn...
Nauka to też jest pr...
AGROTURYSTYKA –...
KONTAKT
ul. Szkolna 22
19-100 Mońki
tel./fax 085-716-27-05
e-mail
Bezpieczna szkoła


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Rekrutacja 2017/2018
REKRUTACJA 2017/2018
Więcej informacji pod tym LINKIEM >>>>>


Informator dla gimnazjalistów - zasady rekrutacji do ZSOiZ w Mońkach
w roku szkolnym 2017/2018.

Podanie i karta informacyjna kandydata do ZSOiZ na rok szkolny 2017/2018.

„Dziedzictwo kulturowe ziemi monieckiej w oczach młodzieży”
W poniedziałek, 16 października przy sprzyjającej jesiennej aurze uczniowie ZSOiZ w Mońkach wzięli udział w warsztatach terenowych w ramach realizowanego projektu pn. „Dziedzictwo kulturowe ziemi monieckiej w oczach młodzieży”.
Pod okiem historyk Pani Marleny Brzozowskiej – doktorantki historii na UwB, sporządzali dokumentację fotograficzną krzyży i kapliczek rozproszonych po wsiach ziemi monieckiej. Przeprowadzali też wywiady z ludźmi, którzy pamiętają o ciekawych historiach związanych z tymi obiektami.
Było to dla nich nowe, jakże ciekawe doświadczenie, zwłaszcza, że jak dotąd nie zwracali uwagi na małą, przydrożną architekturę sakralną. Dziś dowiedzieli się o zwyczajach i obrzędach już wypartych przez współczesność. W ten sposób poznali lokalną historię, o której nie przeczytają w podręcznikach.
Przed nami kolejne spotkania, podczas których z zebranych materiałów uczniowie opracowywać będą karty zabytków.
Wyniki pracy młodzieży zaprezentowane zostaną w listopadzie podczas wystawy w Monieckim Ośrodku Kultury. Wydana zostanie też krótka publikacja oraz interaktywna mapa lokalnego dziedzictwa.
Wykonana dokumentacja przekazana zostanie do Urzędu Gminy w Mońkach, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Białymstoku oraz Biblioteki Publicznej w Mońkach.
Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 3500,00 zł ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Konkursu Oddolnych Inicjatyw Kulturalnych Mieszkańców Gminy Mońki pn. „Kreatywnie w MOK-u”
Projekt opracowany został przez nauczycieli ZSOiZ: Annę Bielińską, Teresę Mlejnek-Dylewską, Elżbietę Nowicką i Andrzeja Blaszko

Aktualne wydarzenia na stronie:
Link

Koordynator projektu: Anna Bielińska

Jolanta dnia 19 Październik 2017 19:40 0 Komentarzy · 0 Czytań · Drukuj
Plan drugiego zjazdu KKZ 20-21 październik 2017r.

sks dnia 18 Październik 2017 12:01 · Drukuj
Dzień Edukacji Narodowej.

13 października 2017r w ZSOiZ w Mońkach odbył się uroczysty apel poświęcony Dniu Edukacji Narodowej. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością Starosta Moniecki Andrzej Franciszek Daniszewski, Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski, przedstawiciele instytucji, firm Barter i AC oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Od wszystkich popłynęły gorące życzenia w stronę nauczycieli i pracowników szkoły.


Zdjęcia w GALERII >>>

sks dnia 16 Październik 2017 12:36 · Drukuj
Sklejki poetyckie.

Sklejki poetyckie!

W dniu 2 października uczniowie klasy pierwszej Technikum Transportu Kolejowego i Technikum Hotelarstwa, uczestniczyli w niecodziennych warsztatach literackich. Układanie wierszy z wylosowanych słów i budowanie z nich konstrukcji miało na celu obalenie mitu, że poezja jest czymś mocno elitarnym.

Warsztaty zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Mońkach poprowadził pan Marcin Koziński – animator kultury, historyk i kustosz Muzeum Wojska w Białymstoku.

Zobaczcie co stworzyliśmy!

Zdjęcia w GALERII >>>

Marta Wiercioch


sks dnia 05 Październik 2017 09:30 · Drukuj
Projekt

Jolanta dnia 02 Październik 2017 21:02 0 Komentarzy · 12 Czytań · Drukuj
HARMONOGRAM ZJAZDÓW KWALIFIKACYJNYCH KURSÓW ZAWODOWYCH w roku szkolnym 2017/2018

HARMONOGRAM ZJAZDÓW KWALIFIKACYJNYCH KURSÓW ZAWODOWYCH (DLA DOROSŁYCH)
w roku szkolnym 2017/2018 jest pod tym LINKIEM >>>>

Pierwszy zjazd rozpocznie się w piątek o godz. 15.00 29 września 2017r.

PLAN PIERWSZEGO ZJAZDU 29, 30 wrzesień, 1 październik 2017r >>>>


sks dnia 28 Wrzesień 2017 07:02 · Drukuj
„Dziedzictwo kulturowe ziemi monieckiej w oczach młodzieży”
Zapraszamy chętnych uczniów z ZSOiZ w Mońkach do projektu "Dziedzictwo kulturowe ziemi monieckiej w oczach młodzieży". Celem projektu jest uświadomienie wartości dziedzictwa i tożsamości lokalnej, zaangażowanie młodzieży w działania promujące lokalne dziedzictwo, ocalenie od zapomnienia dziedzictwa materialnego i niematerialnego. Dla zainteresowanych uczniów planowane są na początku października 2-godzinne warsztaty w MOK-u, następnie 6- godzinne szkoleniowe badania terenowe, potem opracowanie zebranych informacji i zdjęć i prezentacja wyników pracy młodzieży w formie wystawy połączonej z prelekcją (w listopadzie w MOK-u). Będziemy robić zdjęcia zabytkom z naszej okolicy ( kościołom, kapliczkom, zabytkowym domom itp.), pytać ludzi o historię tych miejsc, a następnie udostępnić efekty naszej pracy innym.
Chętni proszeni są o zapisywanie się do T. Mlejnek-Dylewskiej, E.Nowickiej, A.Bielińskiej i A.Blaszko. Serdecznie zapraszamy!

Jolanta dnia 26 Wrzesień 2017 19:47 0 Komentarzy · 14 Czytań · Drukuj
krew
Jutro 26.09.2017 (wtorek) w internacie odbędzie się akcja Honorowego Oddawania Krwi.
Zapraszamy do udziału w akcji osoby pełnoletnie (z dowodem osobistym) w dobrym stanie zdrowia.
- Szkoły Zawodowe od godz 9.00
- Liceum Ogólnokształcące od godz. 11.00


Jolanta dnia 25 Wrzesień 2017 11:20 0 Komentarzy · 16 Czytań · Drukuj
Czy Poznań był wart poznania?
W dniach 21-22 września uczniowie z klas technikum hotelarskiego i technikum rolniczego wybrali się na wycieczkę do Poznania.
Mimo bardzo wczesnej pory wszyscy byliśmy w doskonałych humorach, pełni nadziei na dni obfitujące we wrażenia. I nie zawiedliśmy się.
Zwiedzanie zaczęliśmy od poznańskiej katedry na Ostrowie Tumskim, przed którą spotkaliśmy się z przewodnikiem. Pokazał on nam Poznań, jakiego dotąd nie znaliśmy. Poznań – kolebkę chrześcijaństwa w Polsce, a w nim katedrę królów i pierwsze biskupstwo na ziemiach polskich.
Z katedry przejechaliśmy autokarem w okolicę Starego Miasta i udaliśmy się na spacer po rynku. W samo południe bacznie wypatrywaliśmy na ratuszowej wieży słynnych poznańskich koziołków. No i doczekaliśmy się - punktualnie o 12.00 pokazały się trykające koziołki.
Następnie rozdzieliliśmy się na dwie grupy: grupa złożona z uczniów THot złożyła wizytę w hotelu Garden Boutique Residence (obiekt niekategoryzowany na poziomie ***), po którym oprowadził nas bardzo miły menager obiektu. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem wystroju i klimatu wnętrza. Grupa uczniów TR zwiedziła z przewodnikiem dalszą część miasta.
Kolejną atrakcją dnia była wizyta w kompleksie basenowym – Termy Maltańskie, gdzie wszyscy doskonale się bawiliśmy korzystając z basenów, zjeżdżalni, solanek i jacuzzi. Na zakończenie dnia w hostelu na kolację zamówiliśmy pizzę dla całej grupy.
Na drugi dzień wyruszyliśmy na Targi Rolnicze Agro Show w Bednarach. Tam czekały na nas niesamowite emocje w postaci rozstrzygnięcia konkursu „Mechanik na medal”, w którym startowali nasi uczniowie i nauczyciele. Mocne zaciskanie kciuków opłaciło się: I miejsce w Polsce – p. Adam Baworski, III miejsce w Polsce – Adam Wiśniewski kl.III Mo, IV miejsce w Polsce – Krzysztof Jabłonowski kl. III Mo. Atmosfera udzieliła się wszystkim, kiedy co chwila było słychać wymienianą nazwę naszej szkoły. Dla takich chwil warto być nauczycielem.
Około 15.00 wyjechaliśmy w kierunku Moniek z przerwą po drodze na obiad w McDonald. Do domu dotarliśmy o północy wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni.
Organizator wyjazdu:
Teresa Mlejnek-Dylewska
Opiekunowie:
Agnieszka Jakowuk
Katarzyna Rożko
Paweł Zasłona

Jolanta dnia 24 Wrzesień 2017 21:53 0 Komentarzy · 13 Czytań · Drukuj
Ślubowanie klas pierwszych szkoły zawodowej i technikum. Spotkanie rodziców z wychowawcami.

sks dnia 20 Wrzesień 2017 11:21 · Drukuj
Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny 2017/2018.

sks dnia 19 Wrzesień 2017 12:39 · Drukuj
Strona 1 z 46 1 2 3 4 > >>
Rekrutacja


Prezentacja dla Rodziców
PROJEKTY
Erasmus+Our school is getting international!


TACA KWALIFIKACJI

Kompetentni zawodowoProgram i regulamin praktyk zagranicznych.


MAPKA - Młodzieżowa Akademia Planowania Kariery!

Projekt -Rozwój kompetencji zawodowych w dobie kryzysu

Szkoła Kluczowych Kompetencji

Uczniowie z terenów wiejskich z certyfikatem ECDL

Projekt Akademia MaturalnaWyposażenie CKU , CKP
i Szkół Zawodowych
w stanowiska do egzaminów
zawodowych.
PARTNERZY
Podlaska Platforma Edukacyjna bgzbnp arr pomiar netcom kbs rol-pol perfect english bank spółdzielczy agromet eko-pasz MUKSGim-Net